Obvodní hospodářská komora v Praze 5

Praha 5 má svého Podnikatele a Živnostníka roku 2015

Kategorie Podnikatel Prahy 5 roku 2015

1. místo HUB, s.r.o.

Impact Hub je inspirativní prostor pro setkávání, coworking, akce a rozvoj podnikání. Využívají jej nezávislí profesionálové, zástupci firemní či neziskové sféry a široká veřejnost, která chce pravidelně získávat nové kontakty, podněty a příležitosti. Existuje proto, aby v něm vznikaly a prakticky se realizovaly inovace. Jako podporu k tomu Impact Hub poskytuje fyzický prostor, který lze využívat pro práci i pronájem, pořádá i hostí stovky akcí ročně a realizuje čtyři akcelerační programy. Navíc funguje jako součást mezinárodní sítě více než 80 Hubů po celém světě, která umožňuje škálování byznysu 
i šíření myšlenek napříč všemi kontinenty.

2. místo Československá obchodní banka, a.s.

Banka roku 2015, je jedničkou v klíčových segmentech – poskytování úvěrů, financování bydlení 
a investičních fondech. Financuje každou třetí hypotéku v Česku díky své dceřiné firmě – Hypoteční bance.

3. místo Restaurace Farkáň, s.r.o.

Restaurace Na Farkáně je tradičním a osvědčeným místem pro příjemné posezení v jakoukoli denní hodinu. Veškeré prostory prošly počátkem loňského roku kompletní rekonstrukcí, a to včetně venkovní zahrádky. Na jídelním lístku lze nalézt různorodé speciality, přes tradiční české pokrmy, široký výběr zvěřiny, až po kuchyni mezinárodní. Prioritou restaurace je kulinářské zpracování vysoce kvalitních surovin.

Kategorie Živnostník Prahy 5 roku 2015

1. místo Krejčovství Buttig

Krejčovství Buttig svým zákazníkům nabízí opravy a úpravy oděvů látkových i kožených. Zužují, rozšiřují, prodlužují, zkracují a přešívají oděvy dle přání klientů. Vyměňují podšívky, kapsové váčky atd. Vždy se snaží zákazníkům vyhovět a vymyslet takový způsob opravy, aby byl oděv zachráněn.

2. místo La Boucherie & Bistrot M

Jak název napovídá, La Boucherie & Bistrot M je tradiční francouzské bistro s malým obchodem s kvalitními francouzskými potravinami. Na své si zde přijde milovník vynikajícího jídla a dobrého vína. Je zde možné nakoupit čerstvé maso, skvělé víno, nebo francouzské delikatesy připravené přímo 
v restauraci šéfkuchařem Lukášem Sommerem.

3. místo Le Camille

Bistro vychází z tradičních receptur z české, ale i italské a francouzské kuchyně. Jídla připravují z čerstvých surovin, bez „éček“ a dalších chemikálií. Specialitou Le Camille jsou domácí těstoviny, které vyrábí přímo zde.